Rámeček pro připevnění Z-Finderu k zrcadlovkám s větším tělem

Rámeček pro připevnění Z-Finderu Pro či Z-Finderu V2 k zrcadlovkám s větším tělem pomocí Gorilla Plate.
Výrobce: Zacuto
Dostupnost: Skladem
Kód výrobce:: Z-MFT
2 988,70 Kč s DPH
The Z-Finder 3" Mounting Frame for Tall DSLR Bodies is for use with the DSLR Gorilla plate or Mini DSLR Baseplate in order to attach a Zacuto Z-Finder to your camera LCD. It is designed for tall body cameras with 3” LCD screens like the Canon 1D Mark IV and Nikon D3s. This frame is compatible with all Z-Finders.

This frame is not compatible with the Nikon D4 or Canon 1DX or any tall camera with a 3.2in LCD screen. You can find the correct frame for those cameras here.

The Z-Finder frame attaches to the Gorilla Plate or DSLR Baseplate with an included Z-Finder Mounting Frame Slide Kit. This slide enable front to back, side to side, and up and down adjustment to line the frame up with the camera LCD. The frame has a rubber coating on the back to avoid scratching and to ensure a clean seal with the LCD screen.

Zacuto's Z-Finder Pro from Zacuto on Vimeo.

Zákazníci, kteří koupili tento produkt, také zakoupili

Z-Finder Pro 3x

Z-Finder Pro 3x je profesionální optický hledáček od firmy Zacuto s tří násobným zvětšením. Je především zamýšlen pro natáčení videa zrcadlovkou a konstruován pro LCD displeje do velikosti 3".
12 426,70 Kč s DPH