Sinar

Úvod

Profesionální a špičkové velkoformátové kamery Sinar slavily minulý rok své padesátileté výročí. Jako dosud jediné na světě jsou dosud založeny na dokonalém stavebnicovém systému. To znamená, že i na nejstarší kameru lze použít nejnovější příslušenství. Současně lze tak i klasickou kameru dnes dostavět na novinku poslední - kameru digitální.

Společně s řadou špičkových objektivů je snadné nastavit optické parametry pro bezpočet prostorových situací snímaných objektů. Rovněž jako jediná kamera na světě má Sinar tzv. "automatické kypování", tzn. jednou zaostřený bod zůstává při sklopení či posunutí standarty stále ostrý.

Princip optické lavice

Nastavení roviny ostření je v učebnících optiky nazýváno ostřením dle Scheipflugova pravidla. Na snímku hodinek vidíme, že rovina ciferníku není kolmá k ose pohledu a přesto je i při malém zaclonění objektivu jako jediná ostrá.

Kamery Sinar mají patentované pomůcky pro rychlé a přesné nastavení úhlů standart, jimiž se tento efekt dociluje. Způsob práce je jednoduchý - spočívá v proměření tří prostorových bodů na matnici, úhlové korekce z těchto údajů vyplynou automaticky.

Perspektivní zkreslení, ke kterému dochází často při fotografování kamerou s pevnýmí standartami se odstraňuje u velkoformátových přístrojů vertikálním nebo horizontálním posunem těchto standart. Fotografové této funkce také často "zneužívají", aby záměrně ovlivnili celkovou perspektivu obrazu, tj. aby tvar předmětu v určité ose prodloužili nebo zkrátili. I figurální fotografii lze protáhnout např délku postavy, odstranit asymetrii obličeje apod.

O firmě Sinar

Carl Koch pracoval v rodiném fotoateliéru. Firma tehdy existovala již tři generace. V roce 1948 uvedl na trh svůj vynález, stavebnicovou profesionální kameru Sinar. Tato novinka zahájila novou etapu v oboru profesionálních velkoformátových kamer.

Technickým principům je věrný i nejnovější přístroj, každá novinka je tak kompatibilní s celým systémem a je tak do něj funkčně včleněna. Dá se říci, že kamery Sinar jsou sbírkou originálních technických patentů, které Sinar jen velmi zvolna předává i jiným výrobcům.

Zobrazit jako Mřížka Seznam
Seřadit podle

Koncovka tyče černá

Doporučený odkaz ZDE ->>.
1 997,60 Kč s DPH